Народний фотоклуб КОЛУМБ – 35 років

 

 

Народний фотоклуб КОЛУМБ – 35 років

Колектив фотоклубу КОЛУМБ почав формуватися в першій половині 80-х років. Ентузіасти фотосправи  Богдан Мохняк, Ростислав Кондрат, Юрій Кукудяк, Іван Постоловський, Володимир Струк, Юрій Медвідь впродовж кількох років натхненно творили і організовували – в результаті через деякий час невеличке аматорське об’єднання перетворилося в потужний фотоклуб, який став відомий у всій Україні та далеко за її межами.

Участь у кількох сотнях фотовиставок і фотосалонів в десятках країн світу, організація клубних, обмінних, авторських виставок, національних фотобієнале ПРИРОДА і ФОТОПОРТРЕТ, участь і організація пленерів, міжнародна співпраця з фотографами Польщі, Німеччини, Бельгії, Франції, Італії, США, Румунії, Англії, Вірменії, Азербайджану, Грузії, Молдови, Білорусі надали фотоклубу статус поважного гравця на фотографічному небосхилі.

Практично всі учасники колективу є членами Національної спілки фотохудожників України (НСФХУ), шестеро – члени Міжнародної Федерації Фотомистецтва (FIAP), двоє з них є членами міжнародного фоторуху Образ без Кордонів (ISF). На різноманітних конкурсах в Україні та за її межами колумбівці здобули чимало нагород, починаючи від дипломів і до медалей найвищого гатунку. Видано кілька десятків каталогів, фотокниг, буклетів, комплектів поштівок, календарів та іншої поліграфічної продукції.

За роки діяльності фотоклубу створено велику бібліотеку, яка налічує кілька тисяч одиниць книг, підручників, фотоальбомів, каталогів та буклетів, фотожурналів і фотогазет, і якою користуються всі колумбівці та гості фотоклубу.

КОЛУМБ функціонує при Тисменицькому районному  Народному домі, що є структурним підрозділом відділу культури Тисменицької райдержадміністрації. В колективі панує творча ділова атмосфера, прекрасний товариський дух. Регулярно ряди колективу поповнюються новими молодими авторами, в тому числі й завдяки фотошколі, яку чимало років ведуть Ярема Проців і Микола Калитчук.

У фотоклубі практично відсутня ротація, хіба що природні втрати. Прикро, але нема вже в рядах колективу його першого керівника Богдана Мохняка, відійшов у вічність неперевершений Павло Дроб’як, а також Любомир Стасів, Михайло Жарський, Роман Яцурак, Михайло Гавриш… Але на їхнє місце гідно заступили молоді й цікаві автори, роботи який складають більшість сьогоднішньої експозиції, що підводить підсумок 35-літній діяльності КОЛУМБУ. Всього на ювілейній експозиції представлені роботи 22 авторів – це Юрій Бакай, Уляна Бардзій, Роман Боднарчук, Анатолій Глеб, Мар’яна Глинська, Леся Гребенюк, Микола Джичка, Тарас Дутка, Микола Калитчук, Ростислав Кондрат, Оля Кукуш, Мирослав Кушніренко, Роман Михайлюк, Таня Павлик, Дмитро Петрина, Іван Постоловський, Ярема Проців, Любомир Сікач, Віктор Солодкий, Олександр Торб’як, Денис Трофімов, Тарас Яковин.

Відкриття виставки 23 грудня 2018 року о 14.00 за адресою: вул. Галицька 15, Народний дім, Тисмениця, Івано-Франківська область.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *