З давніх часів склалася традиція здійснення Пасхального богослужіння вночі. Мільйони православних по всьому світу відзначають своє головне свято – Великдень, Воскресіння Ісуса Христа. Звичай освячення їжі відомий ще з VIII століття, а великоднє яйце нагадує про кров, пролиту на Хресті Ісусом, і символізує появу нового життя. За переказами, коли Марія Магдалина піднесла в подарунок імператору Тиберію яйце як символ Воскресіння Христа, імператор, засумнівавшись, сказав, що як яйце з білого не стає червоним, так і мертві не воскресають. Яйце в ту ж мить стало червоним. Хоча яйця сьогодні фарбують в різні кольори, традиційним є червоний, як колір життя і перемоги.

 

Фотозйомка в певному місці різних подій вимагає знань, умінь і підготовки, Крім того, це сприяє підвищенню загальноосвітнього і культурного рівня самого фотографа і тих, хто бачитиме результати такої фотозйомки. В пасхальну ніч атмосфера у кожному храмі по-особливому святкова. Спостерігати за цим дійством через об’єктив фотокамери надзвичайно цікаво, але й і досить не просто. По-перше, складно налаштуватись на фотографування в середині великої кількості людей, щоб не відволікати їх від процесу богослужіння, тобто дотримуватись певної етики поведінки. І це, мабуть, головне. Тому обов’язковим є благословення перед зйомкою. По-друге, це досить не легко в технічному плані, тому що умови для зйомки складні за дуже малої кількості світла. Але якраз таке середовище, святкове убранство церкви, піснеспіви, читання молитов, горіння свічок, стан людей створюють особливу атмосферу, миттєвості якої фотографу потрібно максимально цікаво і художньо зафіксувати. Піймати сюжет, цікаву композицію буде легше, знаючи певні правила, основи фотографії, техніку фотографування і маючи певний досвід саме такої фотозйомки. Але результат таких фотоспостережень буде цікавим кожному. Більш детально – в наступних публікаціях і на уроках фотошколи.

Навколо свічки виникло незвичне сяйво, якого не було видно при фотографуванні. Помітив лише при перегляді на моніторі комп`ютера.

Більше фото: hhttps://www.ukrfoto.org/content/photo/1042/

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10200718368057585.1073741841.1113203078&type=1

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *