Фотографія це мистецтво? Чи може бути фотографія мистецтвом?

 

За понад 170 років фотографія стала невід’ємною частиною нашого життя. Вона всюди. І вже неможливо уявити наш світ без фотографії. Мабуть не знайдеш людини, що не фотографувала. І не важливо, чи професійною камерою, мильничкою чи мобільним телефоном.

Що фотографія мистецтво доведено її історією та значимістю. І ця тема може стати предметом нової дискусії. Кожен погодиться, що у всіх фотографії різні! У когось вдалі, у когось менше, а в інших взагалі не цікаві. Виробники фотокамер роблять все, щоб користувачу потрібно було лише натиснути кнопку, а решта за вас зробить фотокамера. Ось тут і заховалась істина! Фотограф перестає думати, а лише натискає на кнопку. Виробники, програмуючи фотокамери, відучують фотографів мисленню. Мислить тільки той, хто хоче цього й дійсно хоче займатись фотомистецтвом. Адже якби не був автоматизований процес зйомки, це буде суто технічна сторона фотографії, яка не замінить інтелект фотографа та ідеї його світлин.

 

 

Ні для кого не буде секретом, що усьому, а особливо, мистецтвам, потрібно вчитись. Як гри на музичних інструментах, малюванню, співу чи театральному мистецтву. Але навіть вивчившись, чомусь не про кожен малюнок чи музичний твір скажеш, що це мистецький твір. Тому що мистецтво твориться на відчуттях, натхненні, життєвому досвіді і вмінні! Важливо навчитись відрізняти ремесло від мистецтва. Хоча не все може і повинно бути мистецтвом. Але й ремесло повинно бути якісним.

 

 

Навчитись краще фотографувати це під силу багатьом. І вчитись цьому потрібно. У школах, наприклад, є предмет малювання, спів. І буде й фотографія. Були часи, коли не кожен вмів писати, читати. З часом це стало необхідністю, яку ніхто не заперечить. Так само буде й з фотографією.

Освоїти основи фотографії у нас не так і складно. Важливо бажання. Хтось з часом стане професіоналом, а хтось, просто суттєво покращить свої знання для домашнього фото літопису, фіксації своїх подорожей тощо. Школа фотографії – це лише перші необхідні кроки у світ фотомистецтва, отримати необхідні знання, можливість почути критичний аналіз відносно своїх світлин, прийняти участь у фотовиставці.

 

 

Мене інколи запитують, а для чого тобі конкуренти? Я вважаю, що не конкуренти, а колеги, з якими приємніше й цікавіше спілкуватись на рівних. Ніхто ж не заперечить, що грати в шахи краще з тими, хто це вміє, навіть якщо й будеш програвати. Так швидше здобувається досвід й сам далі вдосконалюєшся.

Далі про фотографію знову буде …

Декілька сюжетів з занять школи фотографії

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *