Кожне місто має свої святині, пам’ятки культури, архітектури, якими громада пишається й оберігає їх. У одних містах їх більше, в інших – менше. Плин часу, війни, розрухи, перебудови, зміна влади, політичної орієнтації … впливали на їх збереження чи руйнацію. Кожен турист, гість міста перш за все цікавиться, ЩО можна побачити, з ЧИМ ознайомитись, ЩО відвідати, сфотографувати, щоб потім показати й розказати своїм друзям …

 

У кожному місті є люди, які оберігають ці пам’ятки й пишаються ними, а є й байдужі, яким це просто «по-барабану», як кажуть. І от уявімо, що буває, коли такі байдужі уповноважені приймають рішення щодо цих пам’яток, щодо обличчя нашого міста?

А що особливо приваблює у нас гостей та туристів? Що можна сфотографувати, чи на фоні чого, як зазвичай, туристи фотографуються, аби потім похвастатись: «я там був!». Як оглянути чи сфотографувати, щоб у кадр не потрапили численні рекламні банери?

Базиліка в Херсонесі на фоні Володимирського храму. Пам’ятка з 1996 року знаходиться у списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Храм був зруйнований ще у 14 столітті і до сих пір оберігається та цікавить численних туристів. Тут кожен фотографує! Це візитівка Херсонесу та Криму в цілому.

Рівне , Свято-Воскресенський собор, пам’ятка культури та архітектури, збудований у кінці 19 століття і перед ним знакові для міста «пам’ятки» 21 століття.


Можливо автори цієї «базиліки» хотіли наслідувати Херсонесу? Хто може розгадати цю загадку?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *