Міжнародний конкурс експериментальної фотографії «ВІКНО»

Міжнародний конкурс експериментальної фотографії

«Ð’ікно»

СТАРТУВАВ ПРИЙОМ РОБІТ!!!

Київ, Україна.

 

Теми конкурсу:

1. Вільна - до 4 фото.

2. Абстракція і сюрреалізм - до 4 фото.

3. Концептуальна фотографія - серія до 8 фото.

 

Можливості фотографії величезні і не обмежуються відображенням реальності. За реальними речами насправді ховається інший світ, зовсім інший вимір. Як писав Ортега-і-Гассет, потрібно навчитися, дивлячись через віконне скло в сад, бачити не сам сад, а вікно в нього.

Цей конкурс саме для прихильників такої фотографії. Для тих, хто вміє бачити це саме «Ð²Ñ–кно в сад». Для тих, хто хоче втікти від буденності, в лещатах якої задихається людина. Для тих, хто вміє абстрагуватися - виділити головне Ñ– сфотографувати настільки звичні для нас речі, помітивши в них приховане для обивателя.

Конкурс покликаний показати різні течії, тенденції в сучасній фотографії.

Календар Салону:

Прийом робіт до 1 листопада 2016 р Засідання журі: 4-6 листопада 2016 р.

Повідомлення про результати: з 10 листопада 2016 на сайті і по ел. пошті.

Виставка: з 9 грудня 2016 р Відправка каталогів: з 12 грудня 2016.

Нагороди конкурсу:

Гран-Прі, золоті, бронзові, срібні медалі FIAP, НСФХУ, Салону за 1, 2 і 3 місця в кожній номінації, дипломи.

Журі конкурсу:

Олександр Харват, EFIAP, НСФХУ (Україна)

Гарік Аванесян, MFIAP (Чехія)

Гліб Вишеславський, художник, мистецтвознавець, НСХУ (Україна)

 

Визначення тем:

Абстракціонізм - напрямок в образотворчому мистецтві, який відмовився від наближеного до дійсності зображення форм. Представники цього напрямку замінюють конкретну форму зображуваного поєднанням ліній, фігур, колірних плям. Абстрактна фотографія будується на зображенні форм, ліній і кольору на знімку, виконаному за допомогою різних фотографічних прийомів і технологій.

Для абстрактних фотографій допускається мінімальна обробка, така як регулювання яскравості, контрастності, кадрування, зображення в негативі і інші, можливі при негативно-позитивному фотографічному процесі.

Сюрреалізм - напрямок у мистецтві, що відрізняється використанням ілюзій і парадоксальних поєднань форм. Фотографи, які працюють в цьому напрямку, створюють реальність, що не відбиває дійсність, підказану підсвідомістю. Характерні риси: еклектичність, фантасмагоричність сюжету, вираз несвідомих фантазій. Для сюрреалістичних фотографій допускається така ж обробка, як і для абстрактних. Допускається застосування колажу.

Концептуальна фотографія.

Для концептуальної фотографії концепція важливіша фізичного вираження, мета в передачі ідеї. Концептуальне мистецтво звертається не до емоційного сприйняття, а до інтелектуального осмислення побаченого.

У концептуальній фотографії фотограф намагається передати на знімку якусь ідею або сюжет (концепт), повідомляє щось глядачеві або розповідає йому якусь історію.

Для концептуальних фотографій допускається мінімальна обробка, така як регулювання яскравості, контрастності, кадрування, зображення в негативі і інші, можливі при негативно-позитивному фотографічному процесі, а також колаж.

Вільна тема - без обмежень в тематиці.

Організатори: Український Центр фотомистецтва, галерея художньої фотографії «G 33»

Патронат: НСФХУ, FIAP

Голова Салону: Юлія Лук'янченко, НСФХУ (Україна)