фотовиставка «Мій Майдан». Гармаш Юрій

Гармаш Юрій Тимофійович
Фотографією захопився ще в шкільні роки. Електрики в селі не було, тож знімав фотоапаратом «Любитель» і друкував перші фото контактним способом, експонуючи фотопапір через шпарину у вікні або від керосинової лампи. В десятому класі змайстрував фотозбільшувач, де джерелом світла була керосинова лампа.
Захоплення фотографією привело до інституту кіно. Знімав кіно, але любов до фотографії, як перше і незраджуване кохання залишилась на все життя і не покидає мене до сьогоднішнього дня. Свої знання і досвід намагаюсь передати молодому поколінню, вже як педагог. Вчетверте набрав курс в Київському Національному університеті культури і мистецтв по спеціальності «Фотохудожник».

З перших днів Революції Гідності на Майдані відзняв біля п’яти тисяч фотографій, зробив свого роду фотолітопис. Основним об’єктом зйомок були люди-учасники подій. Але відзнято і сотні деталей, артефактів, які грають не менш важливу роль в розумінні цих величних і одночасно трагічних подій.
Фіксуючи, створюючи документ для майбутніх поколінь українців, мав бажання створити Образ Революції.

Одним із перших творчих здобутків був портрет-плакат Сергія Нігояна, зроблений рівно за місяць до смерті Героя.
До 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка в 2014 році зробив проект «Шевченко і Майдан», що мозаїчно складався приблизно із двох тисяч власних фотографій та фото загиблих Героїв Небесної Сотні взятих з інтернету. Був надрукований в двох екземплярах у розмірі три на п’ять метрів і експонувався на спаленому Будинку профспілок та в палаці «Україна», а два на три метри на «йолці» в березні-травні 2014 року. Зберігається в музеї Революції Гідності, а зменшений варіант в Каневі на Тарасовій горі в музеї.

Брав участь у фотовиставці присвяченій Майдану «(Р)Еволюція Гідності», яка подорожувала світом і для якої було відібрано 50 кращих фотографій про славетну подію. До них ввійшла і моя фотографія «Киянка», яка зараз знаходиться в колекції письменника Пауло Куельйо.

З часом з’явилася і фотовиставка «Мій Майдан», яка кожного року демонструється в республіканському Будинку кіно в Києві. В 2019 році експонувалась в місті Рівне.

Мрію зробити книгу-каталог. Шукаю спонсора-мецената, небайдужу людину українця-патріота або фонд, організатори якого мріють про Вільну і Незалежну, багату Україну.

СЛАВА УКРАЇНІ!
Смерть ворогам!
УКРАЇНА ПОНАД УСЕ!

Юрій Гармаш.