Фотографія – документ часу. У парку Хрущова руїни рівненського «космодрому» та притон наркоманів

Ще не так давно у цьому місці була виставка досягнень народного господарства та парк, де можна було погуляти й відпочити. На вході в бетоні стояв «Ð²Ð¾Ð¶Ð´ÑŒ усіх часів та народів» Сталін. До речі, Ñ—Ñ… у місті було аж чотири.

 

 

 

Але час не стоїть на місці. Місто розвивається. Щось будується, щось руйнується від часу, щось вдосконалюється, а щось просто нищиться. Змінюються політичні ситуації. Міняються політичні лідери, а з ними Ñ– ідеологія, а з ними Ñ– орієнтири … Таке життя. У 80-Ñ… роках на місці колишнього парку Хрущова був збудований Палац піонерів й розпочато будівництво парку для дітей та молоді. Модний по тим часам проект київських архітекторів затвердили самим вищим керівництвом області. Центровою спорудою парку мала стати вежа, яку називали «ÐºÐ¾ÑÑ‚ровою». Правда, Ñ—Ñ— функціональність ніхто не може пояснити до сих пір. Більш детально про це місце можна прочитати у спогадах рівненського журналіста Миколи Несенюка.

 

 

 

Сьогодні це загадкове місце називають по-різному: Колізей, космодром чи просто притон для наркоманів. Тут, на цих руїнах полюбляють проводити фотосесії, а руїни недобудови з численними «Ð³Ñ€Ð°Ñ„Ñ–Ñ‚Ñ–» на стінах слугують гарним фоном.

 

 

 

Дивує, що центральна частина міста, яка могла би стати чудовим місцем відпочинку та дозвілля для дітей та дорослих, нікому сьогодні не потрібна, а навіть небезпечна.

 

 

Що для цього потрібно? Можливо провести громадські слухання, відкритий конкурс проектів по благоустрою. У нас же навіть цілий факультет архітектури в університеті є! І не потрібно буде залучати величезних коштів на розробку проектів. Наприклад, нехай це будуть курсові, дипломні роботи. Молоді таланти з радістю долучаться до реального втілення своїх ідей, коли усвідомлять можливість свого особистого внеску в розбудову міста.

 

 

Чи не так?

Більше фото старого та нового м.Рівне можна побачити на сторінках альбомів та листівок «Ð Ñ–вне. На межі тисячоліть», які можна придбати у мережі книгарень та у автора.

Ще фото з парку ПДМ