В гостях у білого тигра. Нотатки рівнянина з екзотичної Індії

Все та ж чарівна Індія... Поїхали далі?...Bangalore ... Ось він лежить красень біло-полосатий, до нього всього метрів з вісім. Тигр на нас зовсім не реагує, тільки брови злегка піднімає, вдаючи, що йому зовсім байдуже. Нас для нього ніби тут немає.

Мандрівка на небо...

Індія... Підйом о 4 ранку і їдемо приблизно 50 км. від Бангалора на південно-східну сторону в місце Nandi Hill... Вранці ще мало машин й рухаємось з нормальною швидкістю. Наша дорога веде в гори. Стає прохолодніше й туманно... Численні віражі - "тещині язики" - ведуть кудись все вище й вище. Увесь шлях заповнений машинами й мотоциклами. На вершині, проїхавши через ворота (плата за вїзд 100 рупій з машини), шукаємо місце для парковки.

Дві гривні 10 копійок на місяць на придбання чистих продуктів

Саме така сума визначена урядом європейської країни на придбання чистих продуктів громадянам, що проживають в регіонах, постраждалих від Чорнобильської АЕС. Подорожуючи та фотографуючи Рівненщиною, досить часто віднаходиш нові та нові мальовничі куточки нашого краю. Знайомства та спілкування з новими людьми дає змогу глибше пізнати свою батьківщину, її історію та культуру. В мандрівці на Рокитневщині, а саме в селах Глинне та Познань з колегами фотографами по-новому відкрили для себе ці райони. Ці села є рекордсменами Європи по народжуваності. Майже усі сім'ї багатодітні, у багатьох з них по 12-15 дітей.

Океан емоцій від Океану Ельзи

Концерт від гурту Океан Ельзи завжди очікуваний шанувальниками і в цьому можна було ще раз переконатись 30 травня на Рівненському стадіоні Авангард.

Пасхальна ніч в Межиріцькому монастирі

З давніх часів склалася традиція здійснення Пасхального богослужіння вночі. Мільйони православних по всьому світу відзначають своє головне свято - Великдень, Воскресіння Ісуса Христа. Звичай освячення їжі відомий ще з VIII століття, а великоднє яйце нагадує про кров, пролиту на Хресті Ісусом, і символізує появу нового життя. За переказами, коли Марія Магдалина піднесла в подарунок імператору Тиберію яйце як символ Воскресіння Христа, імператор, засумнівавшись, сказав, що як яйце з білого не стає червоним, так і мертві не воскресають. Яйце в ту ж мить стало червоним. Хоча яйця сьогодні фарбують в різні кольори, традиційним є червоний, як колір життя і перемоги.

Показав язика всьому світу!

Показати язика може кожен. А увійти в історію з висунутим язиком можуть лише генії. Ця фотографія свідчить про те, наскільки важливим у фотографії є сюжет, люди, що на ній зображені! І ця світлина ще раз свідчить, що фотографія це документ часу. А фотографи стають відомими перш за все своїми світлинами.

Пам'ятки культури по-рівненськи?

Кожне місто має свої святині, пам’ятки культури, архітектури, якими громада пишається й оберігає їх. У одних містах їх більше, в інших – менше. Плин часу, війни, розрухи, перебудови, зміна влади, політичної орієнтації … впливали на їх збереження чи руйнацію. Кожен турист, гість міста перш за все цікавиться, ЩО можна побачити, з ЧИМ ознайомитись, ЩО відвідати, сфотографувати, щоб потім показати й розказати своїм друзям …
У кожному місті є люди, які оберігають ці пам’ятки й пишаються ними, а є й байдужі, яким це просто «по-барабану», як кажуть. І от уявімо, що буває, коли такі байдужі уповноважені приймають рішення щодо цих пам’яток, щодо обличчя нашого міста?

Фотографія – документ часу. У парку Хрущова руїни рівненського «космодрому» та притон наркоманів

Ще не так давно у цьому місці була виставка досягнень народного господарства та парк, де можна було погуляти й відпочити. На вході в бетоні стояв «вождь усіх часів та народів» Сталін. До речі, їх у місті було аж чотири.

Враження з Венеціанського карнавалу

Мабуть кожен чув про карнавал у Венеції, що відбувається щорічно наприкінці зими. Але побачити на власні очі – це зовсім інше, а особливо фотографу. Хоча будь хто не залишиться байдужим.
Перша згадка про карнавал датується ще 1094 р. Дні карнавалу визначаються так, що останній його день випадає на «жирний» вівторок, за яким слідує 40 денний Великий піст перед Пасхою. У дні карнавалу рабам дозволялось сидіти за столом з хазяїнами, а заради спільних веселощів та гулянь і щоб уникнути станової нерівності усі одягали маски.

Хмельницький – місто базарів? Рівне – місто …?

В різних мандрівках, в Україні чи за кордоном, з’являється багато думок-спостережень, якими хочеться поділитися з небайдужими до нашого міста та краю людьми. Маю надію на дискусії та те, що комусь це буде корисним.
Відвідавши нещодавно з виставкою місто Хмельницький, я зрозумів, що це місто славиться не тільки своїми знаменитими базарами. І хоча це такий же по рівню обласний центр всього в 200 км від Рівного, з таким же місцевим самоврядуванням, місто приємно вразило.